Pasirinkite:
atgal

Saugumas

Nesunku pastebėti, kad šiuolaikiniuose pastatuose naudojama vis daugiau stiklo (fasadai, pertvaros, durys ir kt.), paprastų mūrinių ar kitokių sienų lieka vis mažiau, todėl neišvengiamai svarbiomis tampa stiklo ar stiklo paketo apsauginės savybės.

Gaminant stiklo paketus saugumui užtikrinti gali būti naudojami šie stiklai:

  • Laminuoti stiklai.
  • Grūdinti stiklai.
  • Armuoti stiklai.

Laminuotas stiklas – tai du ar keli stiklo lakštai, sujungti plėvele (polivinilbutiralio – PVB), naudojant tam tikrą temperatūrą ir spaudimą. Šis suklijuotas stiklas atrodo kaip ir paprastas stiklas, bet net ir sudaužytas jis lieka vientisas todėl stipriai sumažiname riziką susižeisti stiklo šukėmis.

Privalumai naudojant laminuotą stiklą:

  • naudojant kelių sluoksnių laminuotą stiklą įsilaužimo į patalpas atveju stiklas lieka vientisas, todėl apsaugos policijai yra pakankamai laiko sureaguoti. Nebereikia papildomai išlaidauti montuojant apsaugines žaliuzes ar grotas. Taip gali būti apsaugoti bankų, parduotuvių ir kt. pastatų langai ar vitrinos.
  • naudojant specialiai laminuotą stiklą galintį pasiųsti signalą apsaugos policijai (vidiniame stiklo sluoksnyje yra įtaisytas elektrai laidus kabelis, kuris sujungiamas su signalizacija) skilus ar dužus stiklui kabelis nutraukiamas ir pavojaus signalas pasiunčiamas apsaugos policijai.
  • kadangi laminuotas stiklas net ir dužus išlieka vientisas labai sumažėja nelaimingų atsitikimų rizika.( stipriai sumažiname riziką susižeisti stiklo šukėmis).
  • ypatinga laminuoto stiklo struktūra skaidrią stiklinę pertvarą daro neperšaunamą pistoletu ar net Kalašnikovo automatu.


Pagal EN standartą, laminuotų stiklų atsparumas klasifikuojamas į atsparius smūgiams ranka (EN 356) ir atsparius šūviams (EN 1063). Pagal atsparumo reikalavimus stiklas turi atlaikyti smūgius plaktuku ar kirviu, šūvius ir sprogimus.

Grūdintas stiklas - tai viengubas stiklo lakštas, kuris grūdinamas staigiai atšaldant įkaitintą stiklą. Tai padidina stiklo stiprumą 5-6 kartų(daug atsparesnis terminiams ir fiziniams krūviams). Grūdinami gali būti dauguma stiklų. Dažniausiai stiklas yra grūdinamas norint išvengti žmonių sužalojimų jam dužus. Dužęs grūdintas stiklas subyra į daug mažų gabalėlių kurių kraštinės nėra aštrios. Šį stiklą reikia naudoti patalpose, kur stiklas gali būti pažeistas dėl patalpose esančių žmonių veiklos.

Armuotas stiklas - tokio stiklo atsparumas didinamas panaudojant vielinį tinklą. Vielinis tinklas sulaiko stiklo šukes savo vietoje. Šis stiklas naudojamas ten, kur reikalinga gera priešgaisrinė apsauga. Šis stiklas ir buvo sukurtas siekiant sulaikyti ugnies, nuodingų dujų ar dūmų plitimą pro langą.

atgal