Pasirinkite:
atgal

Montavimas ir apdaila

Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos išduotas įmonei „Bodesa“ atestatas, kuris suteikia teisę atlikti darbus ypatingos svarbos objektuose, specialūs visų mūsų įmonės langų montuotojų kursai, kuriuose įgytos žinios apie teisingą ir kokybišką langų sumontavimą, ilgametė įmonės darbuotojų patirtis, kokybiškos montavimo medžiagos, įmonėje diegiama vadybos valdymo kokybės sistema ISO 9001 – visa tai yra mūsų garantas , kad Jūsų įsigyti gaminiai bus sumontuoti kokybiškai ir laiku, kad Jūsų sumokėti pinigai už įsigytus gaminius – tai saugi investicija, užtikrinanti Jūsų gerovę.

„Bodesa“ taip pat atlieka sumontuotų gaminių vidaus ir išorės apdailą.

Kokybiškai sumontuoti gaminiai, teisingai padaryta apdaila, leidžia iki 25% sumažinti šilumos praradimus ir padidinti šiuolaikinio lango teikiamus privalumus. "Bodesa" montuotojai naudoja praktikos patikrintas WINTeQ langų sandarinimo priemones.

Kodėl tiek daug kalbama apie langų sandarinimą?
Negailestingai kylant šildymo kainoms, vis aktualesnis tampa pastatų sandarumo ir terminės izoliacijos klausimas. Sandarinimas nuo skersvejų, vėjo ir smarkaus lietaus bei terminė langų perimetro sujungimo vietų izoliacija - svarbiausi šilumą išsaugantys elementai. Remiantis statybų fizikos dėsniais, vandens garai ore juda iš aukštesnio į žemesnio slėgio aplinką - kai lauke šalčiau nei kambaryje,
vandens garai per sieną skverbiasi į išorę. Kitaip tariant, pastatuose, kuriuose yra vandeniui pralaidžių ir nesandarių vietų, vandens garų kondensatas gali pradėti kauptis langų sujungimo vietose, nes čia
padaroma daugiausia sandarinimo klaidų.

Per pastaruosius keletą metų padaugėjo pastatų konstrukcijai padarytos žalos dėl sujungimo vietose ir aplink jas tarp angokrasčių ir langų, langų elementų susikaupusio kondensato atvejų. Langų montavimo instrukcijose pateikiama išsami informacija apie šiuolaikines technologijas, kurių viena svarbiausių savybių yra vadinamasis trijų lygilų apsaugos principas.

Kaip užtikrinti patikimą langų sandarumą?

Pirmasis lygis: vidinė apsauga
Vidinė sujungimo vieta turi būti sandari iš vidinės gyvenamojo būsto pusės, idant atskirtų kambario klimatą nuo lauko klimato. Šiame lygyje temperatūra turi būti aukštesnė už ribinę kambario temperatorą, kai pradeda formuotis pelėsiai (oro drėgmė - 80 proc., izoterma - 13°C). Vandens garai iš čia negali judėti jokia kryptimi.

Antrasis lygis: terminis atskyrimas
Vidurinėje sujungimo zonoje tam tikram laikui turi būti užtikrinta terminė ir akustinė izoliacija. Ši zona turi išlikti sausa.

Trečiasis lygis: išorinė apsauga
Iš išorės sujungimo vieta turi būti apsaugota nuo lietaus, sniego ir vėjo. Prasiskverbęs vanduo turi būti tinkamai kontroliuojamas ir nutekėti į išorę. Taip pat reikia pasirūpinti, kad vandens garai iš ten pasišalintų į lauko pusę.

WINTeQ sistema užtikrina efektyvią suiungimo vietų apsaugą

Kadėl šių trijų lygių apsaugos funkcijos yra tokios svarbios? Gyvenamuosiuose ir negyvenamuosiuose pastatuose yra daug drėgmės šaltinių. Per dieną trijų asmenų šeima į aplinką išgarina apie 6- 12 litrų vandens (vanduo išgarinamas kvėpuojant, prakaituojant,
ruošiant maistą). Esant nepalankioms sąlygoms (dėl netinkamos oro cirkuliacijos, žemos paviršiaus zonų temperatūros), gali susidaryti vandens garų kondensatas (išsiskirti skystis) arba net atsirasti pelėsis.

Žiemą absoliuti oro drėgmė pastate yra didesnė už oro dregmę lauke. Kitaip tariant, vandens garų slėgis pastato viduje yra didesnis negu išorėje. Nesandariose, vandenį praleidžiančiose sujungimo vietose susidaro vandens garų srautas. Sujungimo vietoje atsiranda temperatūros gradientas - oras iš pastato vidaus pereina pro sujungimo vietą ir atšąla: kai oro temperatūra nukrinta žemiau rasos Iaško (kai vandens garai virsta vandeniu), susidaro kondensatas. Rasos taškas vaizduojamas kaip izoterma, kuri dažniausiai kerta sujungimo vietą. Tokiais atvejais dėl drėgmės visuomet atsiranda pelėsis. Esant tokioms aplinkybems, paprastai pakanka 80 proc. drėgmės.

Kita į pastato vidų prasiskverbiančios drėgmės pasekmė - dideli šilumos nuostoliai, nes tokios vietos sudaro terminius tiltus. Suprastėja ir garso izoliacija, nes dregmei pralaidžios perimetro sujungimo vietos labiau praleidžia šilumą ir garsą nei sausa
izoliacija.

Žmogaus skleidžiama drėgmė Drėgmės kiekis
Lengvas darbas 30 - 60 g/h
Vidutinio sunkumo darbas 120 - 200 g/h
Sunkus darbas 200 - 300 g/h
Dušas 1600 - 2600 g/h
Valgio gaminimas virtuvėje 600 - 1500 g/h

Energijos nuostoliai pastatuose

Henkel Ceretherm ir WINTeQ sistemos sumažina energijos nuostolius, patiriamus del langų, durų ir fasadų nesandarumo. Šios sistemos gali padėti ženkliai sumažinti pastato energijos sąnaudas, sutaupyti pinigų ir užtikrinti didesnį komfortą.

WINTeQ langų sandarinimo sistema padeda taupyti energiją

Gera sienų izoliacija gerokai sumažina energijos nuostolius pastate. Tačiau netinkamai užsandarinti langai šias taupymo priemones paverčia niekais. Del didelės ir nevaldomos oro cirkuliacijos ir nesandarių langų siūlių atsiranda didelė pelėsių susidarymo bei šilumos nuostolių tikimybė. Dėl šios priežasties labai suprastėja pastato energijos balansas.

Kodėl gerai užsandarintas langų perimetras yra toks svarbus?
- Mažina šilumos nuostolius, t. y. taupo pinigus;
- Puikus būdas mažinti pasaulinį klimato atšilimą (C02);
- Patalpose, kuriose netraukia skersvėjai, yra sveikiau ir patogiau gyventi;
- Gyvenamieji pastatai su gera oro izoliacija sunaudoja mažiau energijos;
- Užtikrinama apsauga nuo triukšmo ir drėgmės.

 

Kriterijus WINTeQ techniniai duomenys
Spalva: Balta (viduje) / Šviesiai pilka (išorėje)
Masė pagal plotą: 280 g/m2 (viduje) / 190 g/m2 (išorėje)
Atsparumas vandeniui: Taip
Atsparumas temperatūrai: Nuo -40 0C iki +100 0C
Lankstumas esant -23 0C: Nelūžinėja, neskilinėja
Sandarinimo juosta: Iš vienos pusės yra su 20mm pločio klijuojamąja juostele
atgal