Pasirinkite:
atgal

Stiklo užpildai

UAB "Bodesa" gamina stilko paketus, naudodama Guardian, Euroglas, Sain Gobain bei kitų pasaulio gamintojų stiklą. Mūsų stiklo paketai ženklinami CE ženklu ir atitinka visus Europos Sajungos kokybės reikalavimus.

Nuo pasirinktų stiklų-užpildų savybių priklauso ne tik pastato estetika, bet, svarbiausia, ir jo funkcinės savybės – saulės energijos, šilumos, garso pralaidumas, atsparumas ugniai, saugumas.

Šilumos izoliacija. Šiuolaikinės technologijos leidžia paprasto stiklo paviršių padengti metalo oksidų sluoksniu, todėl stiklas žymiai geriau izoliuoja šilumą ir išlieka skaidrus. Oksidų danga atspindi nuo 40% iki 70% šilumos, kurią paprastas stiklas praleistų į išorę.

Geros termoizoliacinės savybės stiklui ar stiklo paketui būtinos ne tik šilumos išsaugojimui patalpoje, bet ir apsisaugojimui nuo karščio.

Saulės kontrolė. Pagrindinė saulę kontroliuojančių stiklo paketų paskirtis – reguliuoti pro langą patenkančios šviesos charakteristikas. Tai ypač aktualu pastatams, kurių fasado didžiąją dalį sudaro stiklas. Naudojant įvairius saulę kontroliuojančius stiklo paketus atsiranda galimybė reguliuoti šviesos pralaidumą, šviesos atspindėjimą, saulės faktorių.

Kuo didesnis šviesos pralaidumas, tuo natūralus apšvietimas patalpose bus ilgiau ir tai leis taupyti elektros energiją. Kuo mažesnis saulės faktorius, tuo mažiau saulės energijos pateks į patalpos vidų – patalpa neperkais, mažės išlaidos, skirtos patalpoms kondicionuoti.

Saulę kontroliuojantys stiklo paketai leidžia ne tik taupyti šilumą žiemą, bet ir apsaugo nuo per didelės kaitros vasaros metu, suteikia galimybę grožėtis vaizdais pro langą nedangstant jo užuolaidomis ar žaliuzėmis, išvengti akinamos saulės spindulių. Saulę kontroliuojantys stiklo paketai turi pasižymėti kuo mažesniu įmanomu saulės faktoriumi, kuo mažesniu įmanomu šilumos perdavimo koeficientu, kuo didesniu įmanomu šviesos perdavimu.

Garso izoliacija. Siekiant išvengti ar sumažinti neigiamą triukšmo poveikį būtina rinktis stiklo paketus, pasižyminčius gera garso izoliacija. Stiklo paketai su gera garso izoliacija ypač reikalingi ten, kur yra padidintas triukšmo lygis – šalia judrios gatvės, netoli oro uosto, geležinkelio, koncertų aikštės ir pan.

Gera garso izoliacija bus, jei:

  • stiklo paketai bus su kuo storesniais stiklais – 6, 8, 10 mm;
  • stiklai bus skirtingų storių;
  • atstumas tarp stiklų bus kuo didesnis;
  • bus naudojami specialiai laminuoti stiklai.

Saugumas. Nesunku pastebėti, kad šiuolaikiniuose pastatuose naudojama vis daugiau stiklo (fasadai, pertvaros, durys ir kt.), paprastų mūrinių ar kitokių sienų lieka vis mažiau, todėl neišvengiamai svarbiomis tampa stiklo ar stiklo paketo apsauginės savybės.

Saugumui užtikrinti stiklo paketams gaminti naudojami laminuoti, grūdinti arba armuoti stiklai.

Laminuotas stiklas – du ar keli stiklo lakštai, sujungti plėvele. Šis suklijuotas stiklas atrodo kaip ir paprastas stiklas. Jo privalumai: įsilaužimo į patalpas atveju stiklas lieka vientisas, nebereikia papildomai išlaidauti montuojant apsaugines žaliuzes ar grotas; ypatinga laminuoto stiklo struktūra skaidrią stiklinę pertvarą daro neperšaunamą pistoletu.

Grūdintas stiklas – viengubas stiklo lakštas, kuris grūdinamas staigiai atšaldant įkaitintą stiklą. Tai padidina stiklo stiprumą 5-6 kartus. Dužęs grūdintas stiklas subyra į daug mažų gabalėlių kurių kraštinės nėra aštrios. Šis stiklas naudojamas patalpose, kur stiklas gali būti pažeistas dėl patalpose esančių žmonių veiklos.

Armuoto stiklo atsparumas didinamas panaudojant vielinį tinklą. Šis stiklas buvo sukurtas siekiant sulaikyti ugnies, nuodingų dujų ar dūmų plitimą pro langą.
 

atgal